Riigi Kinnisvara

Teenus- ja töökeskkond

Kõik teenused ühest kohast. Riigimaja pakub laia ringi avalikke teenuseid. Siin on koos eri valdkondade asutused, nii töö ja heaolu valdkonnast kui ka põllumajanduse ja keskkonnaalalt. Lisaks tegutsevad mitmes maakonnas riigimajas riigiasutuste kõrval ka kohus ja kohaliku omavalitsuse asutused, koondades nõnda kõik olulisemad riigi ja kohaliku omavalitsuse teenused ühte kohta. 

Liigu alla ja avasta rohkem

Muutuv töö- ja elukeskkond

Kuna Eesti on tuntud heade e-teenuste poolest, siis võib tekkida küsimus – milleks pakkuda riigiteenuseid kohapeal?

Ka tulevikus jäävad alles teenused, mille jaoks on vaja suhelda silmast silma. Samuti leidub meie hulgas neid, kes ei saa või ei soovi kasutada riigiteenuseid elektroonilistes kanalites. Seepärast oleme riigimajade programmiga loonud võimaluse säilitada maakonnakeskustes kohapealsed riigiteenused. Riigiülene teenindusala tagab selle, et avalikke teenuseid saab pakkuda iga asutus ja igal ajal, olenetama iga asutuse suurusest või teenuse iseloomust.

Kõik teenused ühest majast

Riigimaja võib nimetada riigiametite koduks. Oleme siia koondanud eri valdkondade asutused – mõnes majas võib neid olla kokku kuni 25. 

Nii ei pea kliendid enam mööda linna eri riigiametite vahet seiklema, vaid saavad ühe teenindusleti taga kõik vajalikud ametiasjad aetud. Riigiasutused aga saavad ühes majas veelgi paremini omavahel koostööd teha.

 

Rapla riigimaja. Tõnu Tunnel.

Mugav töökeskkond kodu lähedal

Oleme riigimajade programmis võtnud arvesse, et noorema tööjõu ootused töökeskkonnale ja -tingimustele on muutunud. 

Seetõttu tuleb ka avalikus sektoris silmas pidada, et nooremate töötajate jaoks on paindlikud töötingimused ning töö ja isikliku elu tasakaal olulisemad kui palk. Samuti arvestame, et riigimajja saaksid mugavalt tööle tulla vähenenud töövõimega inimesed.

Kuna riigimajade töökeskkond on igas maakonnas kaasaegne ja kvaliteetne, siis saab häid spetsialiste värvata asukohast olenemata.

 

 

Pakume parimat teenindust

Iga riigimaja on jaotatud erineva ligipääsuga aladeks. Asutustele mõeldud kinnisel alal teevad tööd riigiametnikud. Erilise uuendusena on igas riigimajas aga üks keskne ja avalik klienditeenindusala. See on ristkasutatav, mis tähendab, et siin saavad kõigi asutuste töötajad riigimajja tulnud kliente mugavalt ja turvaliselt teenindada.

Klienditeenindusalal asuvad ühiselt kasutatavad videosilla võimalusega vestlusruumid, teenindusletid ja -boksid. Riigimaja külastaja võtab esmalt vastu abivalmis infotöötaja, kes täpsustab saabumise põhjuse ning viib siis kliendi kokku talle vajaliku teenuse või riigiametnikuga.

Koostöös agentuuriga Target One koostasime riigimajade liikumisloogika, kirjeldasime kliendiprofiilid ja testisime, kas lahendused toimivad. Selle põhjaliku töö tulemusena saame nüüd kogu Eestis pakkuda kõigile riigimaja klientidele ühesuguse kvaliteediga teenust.

Ligipääsetavusest lähemalt

Loome mugavad ühisruumid

Riigimajades töötavad iga päev koos kümnete eri riigiasutuste töötajad. Nende jaoks on riigimaja ühine kontor ja töökeskkond.

Kuna meie programmi keskmes on inimestevaheliste suhete edendamine ja toetamine, siis oleme igas riigimajas loonud just sellised tingimused, et siin saaks mugavalt tööd teha, omavahel suhelda ning koos uusi häid ideid arendada.

Targa ruumiplaneerimisega oleme tööruumide lähistele paigutanud mitmed ühiselt kasutatavad alad, mis soodustavad infovahetust ja koostööd: eri suuruses koosolekuruumid, kaasaegse tehnikaga kööginurgad ja mugavad puhkealad. Samuti on igal korrusel ühtne printimislahendus.

 

Viljandi riigimaja kaugtöökeskus. Foto Katrin Uusoja.

Loome 15+ kaugtöökeskkonda

Kui riigiametnikul piisab töö tegemiseks sülearvutist ja internetiühendusest, siis saab ta nüüd tööd teha asukohast olenemata. Oleme mitmesse riigimajja loonud ühe vabade töölaudadega ruumi, kus ametnikud saavad teha mugavalt ja turvaliselt kaugtööd. Avame igas maakonnas kaugtöökeskused, kus töötajal on võimalus kasutada kõiki kontori mugavusi, sh kööginurka, koosoleku- ja vestlusruume.

Kaugtöökohad pakuvad eelkõige ajutist töötamisvõimalust põhitöökohast kaugemal. Näiteks kui ametniku töökoht asub Tallinnas, aga tal on töökohtumise jaoks vaja minna mõne maakonna riigimajja, saab ta pärast kohtumist kasutada kaugtööruumi. Seal on kaasaegse tehnikaga töölaud ning kiire ja turvaline andmesideühendus, mis võimaldavad tal jätkata tööga tööpäeva lõpuni. Lisaks tagab kaugtööruum vajaliku puhvri ajaks, mil töötajale leitakse püsitöökoht.

Väärtustades kohalikku kultuuri ning rõhutades piirkonna erilisust, oleme kaugtööruume kaunistanud maakonna tuntud maamärkidega, mis on inspireeritud piirkonna kohalikest põnevamatest ehitistest ning rajatistes

Loe kaugtöökoha broneerimisest

Soovid broneerida kaugtöökohta?

Riigimajade kaugtöökohti saavad kasutada kõikide riigiasutuste teenistujad, sõltumata sellest, kas nende asutusel on konkreetses riigimajas ka büroo või mitte. Kaugtöökohta saab kasutada ühest tunnist kuni täistööpäevani ning tööpäevadel ajavahemikus kl 9.00–17.00. Kaugtöökoha kasutamine on avaliku sektori töötajale tasuta.

Kõigis kaugtöökohtades on monitor, sülearvutidokk, klaviatuur ja kiire internetiühendus. Kaugtöökohad asuvad praegu Haapsalus, Pärnus, Raplas, Viljandis, Rakveres, Valgas ja Jõgeval.

Raplas, Pärnus, Valgas ja Jõgeval on kaugtöökohad broneeritavad otulooki kalendri kaudu või võta ühendust riigimaja infotöötajaga (kontaktid leiad siit)

Haapsalu, Viljandi ja Rakvere kaugtöökohtade broneerimise juhendi leiat siit.

 

Broneeri kaugtöökoht

Uudised ja teated